Hledat v databázi her

Cenové zemětřesení

( 0 hlasů ) 
  • Zveřejněno 7. 1. 2013 15:18
  • Napsal Šereda František (Moulin)
  • Zobrazeno: 2194

Za kolik? To je v téhle hře nejdůležitější otázka.

 

Proč hru hrát:

Hráči si prověří svou orientaci v běžných spotřebitelských cenách

Délka:

30 minut

Počet účastníků:

2 a více skupin po 2 – 8 hráčích

Pomůcky:

kartičky s obrázky zboží, názvy zboží a cenami zboží (těch musí být alespoň dvakrát tolik co názvů zboží)

Legenda: V obchodě se po zemětřesení rozsypaly cenovky a názvy zboží, udělejte znovu pořádek v regálech.

Soutěží proti sobě skupiny. Po okolí jsou poschovávané kartičky s názvy zboží a cenami zboží, pokud naleznou nějaký název zboží, běží na místo, kde jsou vystavené obrázky zboží, zde správně přiřadí název zboží k obrázku a vystaví si ho do svého „regálu“ (na vyhrazené místo). Až je všechno zboží rozebráno nebo po uplynutí vhodného časového intervalu nastává další kolo, kdy se zboží přiřazují ceny.

Přiřazování cen probíhá tak, že skupiny se opět rozeběhnou po okolí a sníží se získat cenovky, které by seděly k jejich zboží. Každý hráč se může zmocnit jedné cenovky, donést ji ke svému „regálu“ a vydat se pro další. Ve chvíli, kdy jsou všechny cenovky rozebrány, mají skupiny čas přiřadit získané cenovky ke konkrétnímu zboží. Při tom mohou skupiny mezi sebou cenovky vyměňovat, pokud se domluví. Pokud nemá skupina vhodnou cenovku k nějakému zboží a nedaří se ji vyměnit za jinou, přiřadí ke zboží nějakou jinou, nejbližší vhodnější cenovku. V takovém případě, ale ještě musí vymyslet zdůvodnění, za jakých okolností by ta cena mohla být taková a proč.

V závěrečné fázi skupiny představí svoje zboží, odprezentují ceny a jejich zdůvodnění. Můžeme vyhodnotit úspěch skupin podle toho, kolik cen mají správně přiřazených anebo dobře zdůvodněných.

Námět: Petr Vomáčka, Junák, Středisko Radobýl Litoměřice

Zobrazit další články autora

Login or Register